Swoboda i luźne podejście do mody może nas doprowadzić do sytuacji, kiedy połączymy ubrania niefortunnie. Jednym z takich zestawów jest zdecydowanie koszulka polo i spodnie dresowe. Dlaczego, pomimo luxnego charakteru obu elementów garderoby, lepiej zakładać je oddzielnie?

Spodnie dresowe to ulubiony strój w domowych pieleszach, podczas treningów czy na wycieczkę. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby zakładać dres i czuć się w nim swobodnie oraz komfortowo. Oczywiście do spodni dresowych należy dobrać jeszcze górę stroju, czyli najczęściej jest to t-shirt. Ale tutaj należy być ostrożnym, gdyż nie każda koszulka wchodzi w grę. Mianowicie nie zakładamy do tego typu spodni koszulek polo. Dlaczego? Otóż dlatego, że te dwa elementy zupełnie do siebie nie pasują oraz świadczą o nieznajomości zasad modowej etykiety. A ta mówi, że koszulka z kołnierzykiem i spodnie dresowe to jedno z najgorszych rozwiązań.

Polo bez dresu

Jeśli jakikolwiek z t-shirtów możmy określić mianem „eleganckiego” to zdecydowanie będzie to koszulka polo. Zapewne wpływ ma na to jej forma – zapięcie na guziczki pod szują oraz kołnierzyk. Nie nosimy do niej krawata, ani muchy, ale już sama obecność kołnierzyka sprawia, że trudno wyobrazić sobie polo w zestawieniu z dresem. Tego typu t-shirt powinien być noszony na co dzień, w sytuacjach nieformalnych i nieoficjalnych, ale w zupełnie innej oprawie. Możemy zakładać polo do prostych spodni, jeansów, szortów i zestawiać ze swetrem, marynarką, ale nigdy z bluzą dresową z kapturem! Wyjątkiem są tutaj buty, ponieważ koszulka z kołnierzykiem będzie wyglądała estetycznie oraz stylowo zarówno z pantoflami, jak i tenisówkami czy espadrylami. Starajmy się jednak, aby polo było częścią zestawu bardziej eleganckiego niż sportowego, ponieważ narazimy się na śmieszność czy też zostaniemy posądzeni o brak gustu.

Dres z t-shirtem

Jeśli dres i polo to złe rozwiązanie, jak zatem nosić się na sportowo? Do spodni dresowych nosimy tylko i wyłącznie klasyczne t-shirty pod szyję. Na taki t-shirt możemy założyć bluzę z kapturem lub kurtkę sportową. Koszulka może mieć dowolny kolor – do uprawiania sportu mamy większą dowolność. Na wycieczkę lub grilla w ogródku lepiej założyć coś kalsycznego, w uniwersalnym kolorze: białym, szarym lub czarnym. Wtedy też zakładamy obowiązkowo sportowe buty, czyli sneakersy, trampki, slipony, itp. Warto zapamiętać zasadę, że do spodni dresowych zakładamy tylko i wyłącznie sportowe dodatki i obuwie.