Choć koszule na spinki przez dekady kojarzone były tylko i wyłącznie z mężczyznami, od kilku lat na rynku pojawiają się koszule damskie z takim właśnie rozwiązaniem. Wygląda na to, ze ten nowy trend przyjmuje się coraz lepiej, może warto więc pomyśleć o uzupełnieniu swojej szafy o ten element garderoby?

Skąd się wzięły koszule damskie na spinki?

Choć jest to aktualnie dość nowy trend na rynku, to ma on korzenie w pierwszej połowie XX wieku. Wersje koszul ze spinkami dla kobiet pojawiły się już w latach 30. wraz z pojawieniem się damskich garniturów. Warto podkreślić, że jedną z pierwszych znanych osobistości, która nosiła koszule na spinki, była sama Marlena Dietrich. Jednak nie przyjęły się one powszechnie, ustępując innym trendom i na długie lata znikły w mrokach historii. Moda na nie wróciła dopiero na przełomie XX i XXI wieku, kiedy to coraz więcej kobiet zaczęło zajmować ważne stanowiska w firmach i bankach. Ponieważ chciały wyglądać równie profesjonalnie i biznesowo jak panowie, zaczęły ubierać się jak i oni. I trzeba przyznać obiektywnie, że tego typu koszule nadają kobietom profesjonalny look.

Jak dobrać koszulę na spinki dla pań?

biała koszula damskaNależy pamiętać, że o wyglądzie nie decydują same spinki, ale cały strój. Dlatego też koszule damskie tego typu muszą być dopasowane do garnituru lub marynarki, a spinki są drobnym, aczkolwiek ważnym elementem, który podkreśla indywidualizm i wyczucie elegancji noszącej je kobiety. Doskonale komponują się z klasycznymi kolorami i fasonami. Stanowią także dodatkową biżuterię, a bez tej, jak wiadomo, kobieta nie czuje się dobrze. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością – zbyt dużo  pierścionków na dłoni i spinki nie wyglądają razem dobrze, dlatego warto nie przesadzać.

Jakie powinny być spinki?

Podobnie jak i u panów, także koszule damskie powinny mieć spinki wykonane z ozdobnych materiałów i dyskretne ozdoby ze szlachetnych materiałów. Można kupować spinki oddzielnie lub też wraz z koszulami. Im bardziej szlachetny kruszec został użyty do ich produkcji, tym oczywiście wyższa cena.

Koszula ze spinkami do mankietów dodaje eleganci i to doskonale, że dziś mogą je nosić również panie. Może będą mogły się w nich poczuć ja sama Marlena Dietrich.