Choć koszule na spinki przez dekady kojarzone były tylko i wyłącznie z mężczyznami, od kilku lat na rynku pojawiają się koszule damskie z takim właśnie rozwiązaniem. Wygląda na to, ze ten nowy trend przyjmuje się coraz lepiej, może warto więc pomyśleć o uzupełnieniu swojej szafy o ten element garderoby?

Skąd się wzięły koszule damskie na spinki?

Choć jest to aktualnie dość nowy trend na rynku, to ma on korzenie w pierwszej połowie XX wieku. Wersje koszul ze spinkami dla kobiet pojawiły się już w latach 30. wraz z pojawieniem się damskich garniturów. Warto podkreślić, że jedną z pierwszych znanych osobistości, która nosiła koszule na spinki, była sama Marlena Dietrich. Jednak nie przyjęły się one powszechnie, ustępując innym trendom i na długie lata znikły w mrokach historii. Moda na nie wróciła dopiero na przełomie XX i XXI wieku, kiedy to coraz więcej kobiet zaczęło zajmować ważne stanowiska w firmach i bankach. Ponieważ chciały wyglądać równie profesjonalnie i biznesowo jak panowie, zaczęły ubierać się jak i oni. I trzeba przyznać obiektywnie, że tego typu koszule nadają kobietom profesjonalny look.

Jak dobrać koszulę na spinki dla pań?

Attraktive lachende Frau in weier Bluse und Rock auf Hintergrund

Należy pamiętać, że o wyglądzie nie decydują same spinki, ale cały strój. Dlatego też koszule damskie tego typu muszą być dopasowane do garnituru lub marynarki, a spinki są drobnym, aczkolwiek ważnym elementem, który podkreśla indywidualizm i wyczucie elegancji noszącej je kobiety. Doskonale komponują się z klasycznymi kolorami i fasonami. Stanowią także dodatkową biżuterię, a bez tej, jak wiadomo, kobieta nie czuje się dobrze. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością – zbyt dużo  pierścionków na dłoni i spinki nie wyglądają razem dobrze, dlatego warto nie przesadzać.

Jakie powinny być spinki?

Podobnie jak i u panów, także koszule damskie powinny mieć spinki wykonane z ozdobnych materiałów i dyskretne ozdoby ze szlachetnych materiałów. Można kupować spinki oddzielnie lub też wraz z koszulami. Im bardziej szlachetny kruszec został użyty do ich produkcji, tym oczywiście wyższa cena.

Koszula ze spinkami do mankietów dodaje eleganci i to doskonale, że dziś mogą je nosić również panie. Może będą mogły się w nich poczuć ja sama Marlena Dietrich.