Jeszcze do niedawna męskie piżamy nie były jakoś za bardzo męskie. Owszem, może i miały stosowny krój, fason i wielkość, ale nie kojarzyły się raczej z męskością w rozkwicie. Bardziej z podstarzałym lub podtatusiałym łysiejących i lekko brzuchatym typem. A przecież męskie piżamy mogą być i cool i sexi.

Najnowsze fasony

Kiedyś obowiązkowy fason męskiej piżamy przypominał nieco nocny, kraciasty garnitur. Góra z kołnierzykiem i wyłogami, może małą kieszonką – jak butonierka (po co komu butonierka w nocy?). Do tego bezkształtne spodnie na gumie z rozchylającą się zakładeczką. Nijak nie kojarzyło się to z samcem alfa. Dzisiejsze piżamy męskie mają już nieco inne fasony (choć może fanów) „klasyki” też nie brakuje). Dzisiejsze piżamy przypominają raczej sportowy styl – krótkie spodenki i T-shirt albo nieco lepiej dopasowane, zwężające się ku dołowi i z zapinanym na drobne guziki niewielkim rozcięciem przy dekolcie, a nawet – dla tych nieco bardziej muskularnych – opięte, z elastycznego i miękkiego, oddychającego materiału.

Wersja cool

Bez wątpienia najmodniejsze dziś ciuchy, a więc i piżamy – musza mieć napisy. Piżama może więc manifestować poglądy noszącego, pokazywać, jakie ma hobby albo głosić romantyczne aforyzmy – w końcu czytać je będzie jego raczej tylko jego wybranka. Znajdą się więc piżamy dla fana gier komputerowych, świata fantasy czy wielbiciela koszykówki.

Żeby w piżamie wyglądać cool, należy zapomnieć o równiusieńkich komplecikach. Piżama ma wyglądać na nieco przypadkową, uroczo roztargnioną i wyluzowaną właśnie. Góra może być więc w jednym kolorze, a dół w kratę, ale zawierająca ten sam kolor, co na koszulce. W wersi esteycznej i bezpiecznej, ale z pewnością cool – każdy rodzaj spodenek bawełnianych lub flanelowych, a do tego najzwyklejszy, biały T-shirt.

Męskie piżamy w wersji sexi

To już całkowicie normalne, że wielu mężczyzn dba o wygląd, swoje ciało, włosy i muskulaturę. Jest to wręcz pożądane, dlatego nie ma co się dziwić, że panowie chcą nawet w piżamie wyglądać sexi. Jeśli mężczyzna woli spać w dwóch częściach, górnej i dolnej – swobodnie może wybrać piżamę w obcisłej wersji. Dość ryzykowne są obie części obcisłe, ale już przylegające spodenki, a do tego koszulka w wersji luźniejszej (ale nie tak jak T-shirt) – takiej gwarantującej swobodę ruchów, albo odwrotnie – bardzo obcisła koszulka z luźnymi, sportowymi spodenkami – to rozwiązania idealne.

Partnerkom i partnerom na pewno spodoba się też wersja w samych spodenkach – ważne, żeby były luźne i bez rozporków – na luźnej, szerokiej gumie i sięgające kolan – w parze z zadbanym, męskim ciałem – dobra prezencja murowana.

W dzisiejszych trendach piżamowych warto postawić na luz, lekką nonszalancję. Zapomnijcie o garniturowych, kraciastych komplecikach i czujcie się swobodnie, bo to jest najbardziej cool i sexi.